IMAlight
Jak to zwykle bywa, naturalną przyczyną stworzenia czegoś nowego jest POTRZEBA. Następnie długie, mozolne poszukiwania, czy może już istnieje coś takiego co sobie wymyśliłeś(aś)?? Aż w końcu – ostatnia faza procesu – postanowienie, jeśli czegoś nie ma, to trzeba to stworzyć! Moją potrzebę determinowały natrętnie wystające kable ze ścian, z tęsknotą wyczekujące na swoje nowe życie…

Czym jest IMAlight?


Sam kinkiet jest zbyt banalny, zresztą nie mogłam znaleźć godnego dla tak długo wyczekujących w ścianie kabli … Nie mogły to być po prostu lampki, zapragnęłam czegoś, co byłoby ozdobą, jednocześnie pełniąc funkcję oświetleniową. Taka jest idea IMA light. Chciałam sprawić, by moje prace były dekoracją samą w sobie, ciekawym, niebanalnym obrazem o zróżnicowanych fakturach i niejednoznacznej formie. A dodatkowo ma być oświetleniem. Subtelnym, intymnym, tajemniczo rozbieganym po ścianie, ciekawie budującym wnętrze.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Tryptyk "Niepokój"


IMA light „Niepokój” - Tryptyk, ale nie koniecznie, można potraktować je jako trzy oddzielne prace, gdyż nie tworzą całości. Prace wykonane w monochromii, techniką mieszaną: malarstwo, collage. Zafascynowały mnie rosnące coraz bardziej z dnia na dzień konstrukcje budowlane , tysiące drutów, połączeń, olbrzymi natłok przeróżnych linii … do tego zabawa z przestrzenią, fakturą, czcionką…. Świat niepokoju, w którym kierunek wyznaczają schody, drabiny , korytarze … Niepokój został powieszony na klatce schodowej, czyli nie w pokoju :)

ZOBACZ PRACĘ

IMA light "Drzewo"


IMA light "Drzewo" 4 – elementowa kompozycja
Drzewo to kompozycja nawiązująca do natury, jednakże z próbą odrealnienia kolorem i kreską. Ideą przede wszystkim było skupienie się na barwach , które odpowiednio komponowały się z wnętrzem.

ZOBACZ PRACĘ

IMA light tryptyk "Pejzaż"


tryptyk Praca 3 – elementowa, tworząca całość, wykonana techniką mieszaną: malarstwo z collage’em, Jest to pejzaż utrzymany w chłodnej, świeżej tonacji. Zgeometryzowane plamy barw przenikają się, do końca nie określając tego co przedstawiają, pozostawiając miejsce dla wyobraźni… Pomimo jasnej, spokojnej, zharmonizowanej palety barw, pejzaż emanuje swoistym napięciem, energią.

ZOBACZ PRACĘ

IMA light "Skały"


IMA light "Skały" zestaw dwuelementowy z tłem w formie skrzydeł na zawiasach, otwierane.
Wyjściowym tematem jest klimat wysokogórski. Droga perspektywistycznie znikająca wśród skał. Zgeometryzowane plamy barwne piętrzące się i zwężające ku górze. Ostre kontury budujące swoiste napięcie. Pomimo naturalnej tematyki, praca wydaje się abstrakcyjna. Światło fantastycznie wygląda na zamontowanym w całym otworze tle. Pracując nad tłem, skupiłam się przede wszystkim na nałożeniu faktury, ziarnistej masy, która podświetlona daje niesamowity efekt.
Wykonane techniką mieszaną: malarstwo połączone z collage.

ZOBACZ PRACĘ

IMA light "Rogi 1"


IMA light "Rogi 1" Rogi – wycięte kozie poroże, w melancholijnym, surowym odcieniu niebieskości, szarości. Technika mieszana, wycinki papieru, akryl, markery.

ZOBACZ PRACĘ

IMA light "Rogi 2"


IMA light "Rogi 2" IMA light ROGI2 – wycięte kozie poroże, w odcieniu turkusu, o intensywniejszej, świeżej barwie.

ZOBACZ PRACĘ

IMA light "Czułość"


IMA 7 IMA LIGHT Czułość, to praca, która może być zawieszona, ale jak widać, stojąc również wygląda ciekawie. „Czułość” to przedstawienie splecionych ze sobą postaci, może w romantycznym tańcu, może po prostu w uścisku... Rzeczywistość zdradzają jedynie kontury form, gdyż wypełnienie jest linearną abstrakcją.

ZOBACZ PRACĘ